3dsimo
3dsimo3Dsimo3dsimoPackagePackagePackage3Dsimo3Dsimo3Dsimo

3D pero – 3DSimo teraz v akcii len za 89,- eur

98.00 € s DPH

3Dsimo je nová generácia 3D pera. Rýchlo sa prispôsobilo súčasnému trhu s rôznymi materiálmi pre 3D tlač. Využite svoju fantáziu a vytvorte si modely svietiace v tme alebo modely meniace farbu pri zmene teploty. Kreslíte do vzduchu! Nebuďte limitovaný 2D priestorom. Rozvíjajte svoju kreativitu.

Kategórie: .

Bližšie informácie


Čo je to?

3Dsimo je nová generácia 3D pera. Rýchlo sa prispôsobilo súčasnému trhu s rôznymi materiálmi pre 3D tlač. Využite svoju fantáziu a vytvorte si modely svietiace v tme alebo modely meniace farbu pri zmene teploty. Kreslíte do vzduchu! Nebuďte limitovaný 2D priestorom. Rozvíjajte svoju kreativitu.

Pero 3Dsimo ako prvé na svete poskytuje užívateľovi možnosť voľby parametrov tlače prehľadne zobrazených na digitálnom displeji s voľbou prednastavených materiálových profilov. Možnosť voľby teploty a rýchlosti priechodu materiálu poskytuje jedinečnú možnosti pre vašu kreativitu. Vieme spracovať najrôznejšie materiály ako ABS, PLA, WOOD, HIPS, LAYbrick, Bendlay, Flexi atd., a to pri rôznych teplotách, čím docielime rýchlu výplne alebo tlač do vzduchu. Medzi ďalšie voľby patria podsvietenie displeja a voľba jazykovej mutácie. Uvedené parametre slúžia užívateľovi k nastaveniu vhodnej metódy kreslenia.

Nebuďte limitovaní výberom materiálu, volte napríklad medzi zlatým, strieborným, dreveným, či flexibilným PLA. Postupom času bude kvôli rastúcemu trendu 3D tlače stále pribúdať veľa nových materiálov a naše pero 3Dsimo je na toto plne pripravené vďaka nastaviteľnosti všetkých parametrov a tepelnej spätnej väzbe pre určovanie presnej teploty.

Ako to funguje?

Pokiaľ ste ešte nikdy v minulosti kreslili ceruzkou, nebude pre vás problém ovládať 3Dsimo. Po zapojení do zásuvky vás 3Dsimo uvíta a prepne sa do základného menu, kde nájdete pod číslom 4 možnosť voľby jazyka a pod číslom 1 prevádzkový režim, v ktorom si zvolíte rýchlosť a prednastavíte materiálový profil. Pero 3Dsimo je založené na princípe FDM technológie tlačenia plastového materiálu cez horúci koniec. Pokiaľ budete chcieť tlačiť do vzduchu alebo vytvárať výplň objektu, s prednastaviteľnými profily ste schopní to urobiť jednoducho a rýchlo. Po chvíľke používania zistíte, že sa dajú s 3Dsimom vytvárať fantastické objekty.

K čomu je možné pero 3Dsimo využiť?

  • K vytváraniu 2D a 3D modelov

  • K rozvíjaniu predstavivosti, trpezlivosti a predovšetkým jemnej motoriky

  • K realizácii svojich nápadov

  • Pre radosť z vytvoreného modelu

  • K oprave plastových zariadení

  • K lepeniu a kompletizácii zostav modelov z 3D tlačiareň

  • K oprave nepodarenej tlače (vďaka oprave nemusíme zadávať nový niekoľkohodinovú tlač)

Čo všetko sa dá vytvárať?

Pri kreslení normálnou ceruzkou sa človek stále zdokonaluje a vymýsľa nové varianty kresby. To isté platí u nášho produktu 3Dsimo, s ktorým môžete vymýšľať stále nové spôsoby vytvárania 3D objektov. Viac príkladov realizácií nájdete v našej galérii.

Aký materiál je možné používať?

Pero 3Dsimo je jediným zariadením svojho druhu, pri ktorom môžete používať rôzné druhy materiálov, ako je ABS (materiál používaný pre bežné stavebnice), PLA (ekologický materiál vyrobený hlavne z kukuričného škrobu), PVA, ktorý je rozpustný vo vode, a v neposlednom rade tiež nylón. Materiál je používaný vo forme vlákna o šírky 1,75 mm. Môžete si zvoliť vhodnú teplotu a rýchlosť materiálu, čím získate viac možností pre použitie materiálu.

Čo zahrnuje kompletný balíček?

Kompletná sada 3Dsimo obsahuje špičkové pero 3Dsimo, zdroj napájania, užívateľskú príručku a 15 metrov rôzneho materiálu v strunách po 2,5 metroch.

Kde si môžem kúpiť materiál, ak mi dojde?

Všetky materiály, s ktorými sa môžete zoznámiť v sekcii nazvanej „Materiál“, sú dostupné v balíčkoch po niekoľkých metroch a rôznych farbách. S dostupnosťou materiálov by nemal byt nikdy problém.

Sú materiály toxické alebo sú bezpečné a môžu s nimi pracovať aj deti? Bude materiál pri používaní horúci? Ide omyť, pokiaľ sa dostane na oblečenie alebo pokožku?

Všetky nami dodávané originálne materiály ako ABS, PLA, PVA, nylon a ďalšie nie sú nebezpečné ani toxické. Jedná sa o materiály používané pri výrobe bežných modelov pre deti, stavebníc, potravin alebo textilných výrobkov. Materiál je po veľmi krátku dobu horúci, prreto je nutné byť opatrný a nedotýkať sa ho, pokiaľ neuschne. Neodporúčame nanášať tieto materiály na telo, ale na textil alebo papier ho bez problémov nanášať môžete.

Aká je životnosť batérie u tohto zariadenia a môžeme získať viac informácií o tom, ako prístroj vlastne funguje?

Naše zariadenie nemá baterie – je dodávaný s napájacím zdrojom. V galérii najdete video, ktoré vás zoznámí so všetkými parametrami, ktoré môžete nastaviť. Pero 3Dsimo funguje na základe technológie FDM – čiže využíva princíp pretlačovania plastovej struny horúcim koncom. Môžete si zvoliť teplotu, ktorá sa líši podla materiálu a použitia. Sami sa môžete rozhodnúť, akú silnú vrstvu materiálu použijete. Stačí, keď sa zo zariadením pár minút pohráte a vyskúšate si zmenu rýchlosti. Potom budete môcť konečne realizovať svoje nápady.